Ulu Çınarların İzleri ...

KASEV VAKFI KADİR-REZAN HAS ÖĞRETMEN DİNLENMEEVİ NDE İYİ DERSLER ORTA OKULU ÖĞRENCİLERİNİN "MÜZİK DİNLETİSİ" ULU ÇINARLARI OLDUKÇA DUYGULANDIRDI

Ulu Çınarların İzleri ... | İstanbul Pendik İlkokulu ve Ortaokulu...
15 Mart 2019
  • Yazar : Müjgan ÖZDEMİR KİLİT
  • Paylaş

İyi Dersler Ortaokulu  öğrencilerinden oluşan bir grup öğrenci ve öğretmenleri Tuzla Kasev Vakfı Kadir Rezan Has Öğretmen Dinlenme Evindeki  büyüklerimizi ziyaret etti. Değerler Eğitimi  ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında  gerçekleşen ziyarette öğrencilerimiz  hazırladıkları müzik dinletisi ,yaşlılara yazılan mektupların taktimi ve söyleşiler sonunda duygusal anlar yaşadılar ve yaşattılar.

Müzik atölyesi öğrencilerinin hazırladıkları müzik dinletisiyle büyüklerimizi coşturduk, zaman zaman eskilere götürdük…Belki de en sevdikleri hatıralarına dokunduk. Varoluşlarını bir de onlardan dinledik. Yaşlılarımızın birlik ve beraberliğimizi simgeleyen en kutsal değerlerimizin başında geldiğini onlara hissettirdik. Ulu çınarlarımızın yüzünde ufak bir tebessüm bırakabildiysek ne mutlu bize.


Yaratıcı yazarlık atölyesi öğrencileri tarafından hazırlanan mektupları, ulu çınarlara taktim ederken sevginin gücünü öğrencilerimizin dilinden aktardık. Duygu dolu anların yaşandığı bu süreçte mektubumuza karşılık veren Mehmet Amcamıza çok teşekkür ediyoruz.

Etkinliğimiz sonunda yaşlılarla yaptığımız sohbette onların deneyim ve birikimlerini paylaşıldığı, bol eğlenceli, keyifli birçok değerin perçinlendiği etkinliğimiz  en kısa zamanda yeniden görüşmek dileğinde bulunarak sonlandırdık. Ziyaretimiz esnasında bize gösterdikleri ilgi ve konukseverlikten dolayı KASEV çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin yaşama sevinçlerinin artarak,huzurlu ve sağlıklı bir şekilde devam etmesini diliyoruz. Öğrencilerimiz açısından bu ziyaretin amacı ise yaşlı insanlarımızın belirli bir günde değil her zaman hatırlanması ve bu insanlarımıza her zaman yardım edilmesi gerektiğinin bilincini oluşturmaktı. Öğrencilerimiz, saygı, vefa, yardımseverlik duygularını geliştirerek mutlu, gururlu ve vefalı bir birey olmanın onurunu bu anlamlı ziyaret sayesinde yaşamış oldular. Dünyanın en güzel anlarından birini deneyimlemenin mutluluğuyla esen kalın...İyi Dersler'e Katılın

Bizimle iyiyi keşfetmeye hazır mısınız?

Kayıt Bilgi Formu / Kariyer / Bize Yazın