İyi Derslerde Karaoke Ses Yarışması

İyi Derslerde Karaoke Ses Yarışması | İyi Dersler | Özel Okul
05 Ocak 2018
  • Paylaş

Karaoke çocukların sosyalleşmeleri adına eğlenceli bir etkinliktir. Öğretmen gözetiminde Youtube dan veya belirli uygulamalardan indirecekleri şarkılar kendi tarzını oluşturmasında ve bulmasında fayda sağlayacaktır. Bu sayede ezber yapacakları için ekstra beyin jimnastiği yapmış olacaklardır. Yaptıkları ezberler ritme ayak uydurmaları, kelimeleri tekrar etmeleri beyin gelişimleri ve ritim algılarını geliştirecektir.

 Birbirleri ile yarışmaları tatlı bir rekabet hissini doğuracağı gibi,  bu sayede başarıya ulaşma isteği artacaktır. Topluluk içinde sahne almaları özgüvenlerinin artmasını sağlar. Etkinlikte esas olan seslerinin güzel olması değildir esas olan kendilerini ve çevreleri ile ses aracığıyla ilişkiye geçebilmektir.

Bu etkinlikle; karaoke yapmak endorfin ve oksitosin yani coşku veren, stresle kaygıyı azaltan hormonları açığa çıkartacaktır. Beyin fonksiyonlarını geliştirecektir. Yüz kaslarını, diyaframı ve interkostal kaslarını geliştireceklerdir. Empati kurmalarını ve farklı kültürleri anlamalarını sağlayacaktır. Sonuç olarak çocukların bir etkinlik vasıtası ile bir araya gelmeleri sağlık, beyin gelişimi ve topluluk duygusunu tanımaları açısından çok büyük gelişim sağlayacaktır.


İyi Dersler'e Katılın

Bizimle iyiyi keşfetmeye hazır mısınız?

Kayıt Bilgi Formu / Kariyer / Bize Yazın