Uzaktan Eğitim Kuralları

Sanal sınıf ortamında da gerçek sınıf ortamında olduğu gibi kuralların olması gerekmektedir. Bu kuralları öğrencilerimiz ve velilerimiz için kısaca özetledik

Uzaktan Eğitim Kuralları | İyi Dersler | Özel Okul
01 Aralık 2020
  • Paylaş

Uzaktan eğitim; “Sanal Ders”, “E-Öğrenme”, “E-Eğitim”, “Sanal Sınıf”, “Elektronik Öğrenme” gibi kavramlarla da ifade edilmektedir. Sanal sınıf, uzaktan eğitim sistemiyle entegre olarak çalışan sesli ve görüntülü sınıf ve gruplar olarak da karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca sanal sınıflar, farklı yerlerde bulunan öğrencilerin aynı zamanda bir öğretmen rehberliğinde bir araya geldikleri eşzamanlı çevrimiçi ortamlardır. Bu bağlamda sanal sınıfların gerçek sınıflara göre sağladığı en önemli avantaj, dünyanın neresinde olunursa olunsun, istenilen yerden öğrenme ortamına dâhil olabilme imkanıdır.

Dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle kendimizi hızlı bir şekilde içerisinde bulduğumuz e-öğrenme sürecinin daha da başarılı olabilmesi için uygulanması gereken birkaç önemli konu bulunmaktadır. Bu konuların başında sınıf kuralları gelir. Çünkü sınıf kurallarına uyulması hem uyan öğrencinin hem de diğer sınıf arkadaşlarının motivasyonunu, uzaktan eğitime adaptasyon hızını ayrıca öğretmenin sınıf yönetimini de arttırarak uzaktan eğitimi daha verimli bir hale getirir.

Sanal sınıf ortamında da gerçek sınıf ortamında olduğu gibi kuralların olması gerekmektedir. Bu kuralları  İyi Dersler Öğrencileri için kısaca özetledik.

 


İyi Dersler'e Katılın

Bizimle iyiyi keşfetmeye hazır mısınız?

Kayıt Bilgi Formu / Kariyer / Bize Yazın